Trombosit Düşüklüğü Bitkisel Tedavisi
15 Mayıs 2024

Trombosit Düşüklüğü Bitkisel Tedavisi

Trombosit Düşüklüğü Bitkisel Tedavi, Tıp alanında trombositopeni olarak adlandırılan düşük trombosit sayımı, kan trombositlerinin olması gerekenden daha düşük sayıda olduğu bir hastalıktır. Günümüzde en fazla görülen kan hastalıklarından bir tanesidir. Eğer fark edilip tedavi edilmez ise en ufak yaralanmalar neticesinde bile hasta çok zor durumlar yaşayabilir. Kan pıhtılaşma işlemini gerçekleştirmediği için kanamayı durdurmak zaman alabilir. Buda hastanın hastaneye ulaşıncaya kadar kaybedilmesine bile neden olabilir. Bu nedenle doğru teşhis ile tedavi ihmal edilmemelidir.

Trombositler kan damarı deliklerinde pıhtılaşmaya yardımcı olan küçük hücrelerdir. Sağlıklı bir insanda trombosit sayısı kan mikro litre başına 150.000 ile 450.000 arasında değişiklik göstermektedir. Trombosit sayısı kan mikro litre başına 150.000 altına düştüğünde, düşük trombosit sayısı olarak kabul edilmektedir.

Trombosit düşüklüğü papatya ile bitkisel tedavi nasıl yapılır?

Papatya düşük trombosit sayısını artırmada son derece etkili bir bitkidir. Birkaç tane kır papatyası sapları ile sahanda ezilir. Ortaya çıkan acı suyu günlük olarak tüketin. Birkaç hafta bu uygulamaya devam edildiğinde kandaki trombosit oranı istenilen düzeye gelecektir. Günlük olarak bir adet olgun papatyayı çiğ olarak yemek trombosit düşüklüğünü gidermekte son derece etkili olacaktır. Ayrıca içerisine birkaç damla limon suyu sıkarak günde 1 bardak papatya suyu tüketilmesi de faydalı olacaktır.

Kabak ile Trombosit düşüklüğü bitkisel tedavi nasıl yapılır?

Kabak trombosit gelişimini desteklemeye yardımcı olan A vitamini kabak da bol miktarda bulunmaktadır. Diğer taraftan kabak trombosit oranını yükseltmek için üretilen hücreler içinde proteinleri düzenlemektedir. Bu nedenle kabak trombosit düşüklüğü tedavisinde çok etkili bir besindir. Günde 2 kabağın suyunu sıkıp, bal ile tatlandırarak tüketebilirsiniz. Ayrıca günlük pişirdiğiniz her türlü yemeğin içerisine kabak ilave etmekte faydalı olacaktır.

Ispanak ile Trombosit düşüklüğü bitkisel tedavi nasıl yapılır?

Ispanak K vitamini bakımından oldukça zengin bir sebzedir. K vitamini ise kan pıhtılaşması için çok etkilidir. Ayrıca K vitamini kanama riskini de azaltacaktır. 5-6 adet ıspanak yaprağını 2 bardak suyun içerisinde kaynatın. Daha sonra içerisine yarım bardak domates suyu ilave edin. Günde 3 defa bu karışımdan tüketin. Ayrıca her gün salatasını yaparak ıspanak tüketmek çok daha etkili olacaktır.

Trombosit Düşüklüğü Bitkisel Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni